Tron Mucidi SEC’in Hedefinde: SEC, Bu İddiaları Araştırıyor!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto dünyasının önemli simalarını tek tek hedef alıyor. SEC, dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance’ın eski CEO’su Changpeng Zhao’yu tahtından indirmeyi başardı. Şimdi de bir başka ünlü isim olan Tron mucidi Justin Sun’ın peşine düştü. Düzenleyiciler, Sun’ın iş seyahatleri için ABD genelinde yoğun bir şekilde seyahat ettiğini iddia ediyor. Buna karşılık Sun, token satışlarının tamamen ABD dışında gerçekleştiğini ileri sürüyor. Bu bağlamda SEC’in iddialarını şiddetle reddediyor.

ABD SEC’in hedefinde şimdi de Tron mucidi var!

SEC, Tron mucidi Justin Sun’a karşı olan dava sürecinde iddialarını yeniledi. Buna göre, Sun’ın ABD’de seyahat ettiğini ve kişisel yargı yetkilerini kanıtladığını ileri sürdü. SEC, Sun ve kontrolündeki diğer iki şirketin kasıtlı olarak ABD’de ve ABD’ye yönelik eylemlerde bulunduğunu iddia etti. Sun’ın seyahatleri, Tron Foundation, BitTorrent Foundation ve Rainberry ile ilişkili olduğu belirtildi.

İddialara göre, Tron mucidi 2017 ve 2019 yılları arasında ABD’de bulundu. Ayrıca, iş seyahatleri sırasında yaklaşık 380 gün geçirdi. Daha önce SEC, Sun ve şirketlere karşı “Tronix ve BitTorrent’in kayıtsız menkul kıymet satışı” suçlamasıyla dava açmıştı. Justin Sun ise SEC’in kripto para alanda otoriteye sahip olmadığını belirterek davayı reddetti. Bunun için gerekli mercilere bir başvuru yaptı. Justin Sun’un patronu olduğu Tron Blockchain, SEC’in yabancı varlık tekliflerine müdahale etmesinin ve menkul kıymetler yasalarını “ağırlıklı olarak yabancı davranışlara” uygulama girişiminin SEC’in yetkisi dışında olduğunu savundu.

SEC’ten Justin Sun’a kara para dahil ağır suçlamalar!

Güncellenen bir şikayetinde, SEC, Justin Sun’a karşı kayıtsız menkul kıymetlerin satışına ve manipülatif yıkama ticaretine karıştığı iddialarını tekrarlıyor. SEC, Tron (TRX) ve BitTorrent (BTT) tokenlerinin ABD’deki yatırımcılara satıldığını iddia ediyor. Özellikle Bittrex adlı kripto borsasındaki ‘wash trading’ faaliyetlerini kanıt olarak gösteriyor.

Justin Sun ise bu suçlamaları şiddetle reddediyor. Bu doğrultuda, token satışlarının tamamen ABD dışında gerçekleştiğini ileri sürüyor. Bu yüzden de, SEC’in yargı yetkisinin kendisi veya Tron Vakfı’na için geçerli olmadığını vurguluyor. Şu anda devam eden hukuki mücadelede, Sun’ın hukuk ekibi henüz resmi bir yanıt vermedi. Bu anlaşmazlık, kripto para birimi endüstrisindeki yargı yetkisi ve yasal konuların karmaşıklığını ortaya koyuyor. Tron mucidinin kaderi de Binance eski CEO’su gibi mi olacak, bekleyip göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x